Kristelig Lægeforening kontakt@kristeliglaegeforening.dk

Bestyrelse og medarbejder

Om Kristelig Lægeforening

Bestyrelsen

Formand
Ida Guldberg
Køge
Email: ida@dkklf.dk

Næstformand – Missionssekretær
Heidi Dahl Christensen
Esbjerg V
Email: heidi@dkklf.dk

Bestyrelsesmedlem
Jonas E. Pedersen
Email: jonas@dkklf.dk

Bestyrelsesmedlem
Adam Nissen
Vejle
Email: adam@dkklf.dk

Bestyrelsesmedlem – Studentersekretær for Århus
Peter Bank Pedersen
Videbæk
Email: peter@dkklf.dk

Suppleant – Studentersekretær for Odense
Mai Froberg Sørensen
Odense NV
Email:  mai@dkklf.dk

Suppleant – Studentersekretær for København
Tobias Skou Kjøller
Valby
Email: tobias@dkklf.dk

Kasserer og redaktør

Kasserer og forretningsfører
Karen Nielsen
Næstvedgade 6 B, 1.tv., 2100 København Ø
Email: karen@dkklf.dk
Tlf.: 51 36 86 51

Redaktør
Stefan Vase
Email: stefan@dkklf.dk
Tlf.: 93 300 390